7 Eylül 2011 Çarşamba

''Altın Koza'ya gitmiyorum, Fantasturka'ya katılacağım! ''

Fantasturka Türk İşi Fantastik Film Festivali daha ilk yılında adından oldukça söz ettirecek. SESAM Başkanı Yılmaz Atadeniz’in yaptığı açıklama bunu teyit eder nitelikte: ”Aynı tarihlerde düzenlenen Adana-Altın Koza’ya gitmiyorum. Bizlere değer veren, saygı gösteren Fantasturka’ya katılacağım!”

23-25 Eylül 2011 tarihleri arasında Ankara Kızılırmak Sineması’nda gerçekleşecek olan festivale Çetin İnanç, Levent Çakır, Kunt Tulgar gibi isimlerin katılacağı daha önce duyurulmuştu. Türk fantastik sinemasının kurucusu, öncüsü, yapımcı, yönetmen, senarist ve SESAM Başkanı Yılmaz Atadeniz de 23-25 Eylül’de Ankara’da sinemaseverlerle birlikte olacak.

Türk sinema tarihinin, geçmişte her biri çok büyük maddî ve manevî zorluklar eşliğinde çekilen bilim-kurgu, korku, gerilim, polisiye, western, kahramanlık fantazisi v. b. türlerdeki yapıtları arasından oluşturulmuş zengin bir seçkiyle perdelerini açmaya hazırlanan FANTASTURKA / 1. Türk İşi Fantastik Film Festivali, izleyicilerle buluşturacağı 30 dolayında uzun ve kısa metrajlı filmin yanı sıra, anılan türün ülkemizdeki en önemli ustalarını da sevenleriyle tadına doyulmaz söyleşiler eşliğinde bir araya getirip, zaman içinde her biri “yaşayan birer efsane”ye dönüşen bu sanatçıları “Hayat Boyu Başarı Ödülleri”yle onurlandıracak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder